Tallinnas ilmunud ja Tallinnakesksete ajalehtede ajalugu ulatub juba aastasadade taha.
Nii ilumus näiteks aastatel 1675–1676 Tallinnas Ordinari Freytags Post-Zeitung („Korraline Reedeleht”) mis 1677–1678 aastatel ilmus nime all Ordinari Donnerstags Post-Zeitung („Korraline Neljapäevaleht”). Ajaleht oli saksakeelne ning seda peetakse ka esimeseks Baltimaades ilmunud ajaleheks.
Aastatel 1689 – 1710 ilmus Tallinnas Revalische Post-Zeitung („Tallinna Postiajaleht”). Ajalehe asutas Carl Philipp Grubb ning see ilmus esmaspäeviti ja neljapäeviti.
1860. aastal hakkas Tallinnas ilmuma saksakeelne päevaleht Revalsche Zeitung, mis ilmus kuni 1940. aastani, kandes aastate jooksul mitmeid erinevaid nimesid. Viimast korda ilmus ajaleht 1940. aasta 31. mail
Varasemast ajaloost väärib tähelepanu ka ajaleht Tallinna Sõber, mida andis välja Eestimaa rüütelkond 1879–1895. Ajaleht oli suunatud pigem talurahvale. 1910-1922 anti Tallinnas välja ka Tallinna Teataja nimelist ajalehte, mille toimetaja oli aastatel 1911-1916 ka Konstantin Päts. 1922 aastal hakati välja andma ajalehte Teataja, mis ilmus kolm korda nädalas. Sisuliselt oli tegu põllumeestekogude häälekandjaga.

Praegusel ajal Tallinnas ilmuvatest ja Tallinnakesksetest ajalehtedest on levinumad Linnaleht ja Pealinn.
Linnaleht hakkas ilmuma 2008. aastal ilmub kaks korda nädalas Tallinnas ning üks kord nädalas Tartus ja Pärnus. Tegu on reklaamituludest tehtava sõltumatu ajakirjandusliku väljaandega, mille omanikeks on AS Eesti Meedia ja Eesti Päevalehe AS. Linnalehe peatoimetaja on Tiina Kangro.
Ajalehte Pealinn annab välja Tallinna Linnavalitsus ning alates 2006. aastast kuulub see Keskerakonnale.
Lisaks annavad enamus Tallinna linnaosavalitsusi välja ka oma kohalikke linnaosa ajalehti, milles edastatakse kohalikele elanikele enamasti kohalikke uudiseid ning võetakse sõna kohalikel aktuaalsetel teemadel.